Forums  /  Czechoslovak Speedrun Team  /  Czechoslovak Marathon Summer 2019  /  Nějaké nápady na vsuvky?
  CorkysekCorkysek
(edited: )

O co jde?
Chtěl bych do tohoto marathonu zapojit i nějaké další věci než jen přímo speedruny, třeba nějaké rozhovory a tak. Byl bych rád kdyby jste zde napsali nějaké nápady, nestyďte se napsat cokoliv, každý nápad dobrý.

WafuWafu, CPZCPZ and PainDesuPainDesu like this. 
  CPZCPZ
(edited: )

Tak kdyby bylo rozhovorů s hodně CZ/SK runnerama (např. jak začali, proč, kde se o tom dozvěděli atd.), udělalo by se to spíše do videí než aby to bylo přímo LIVE, že by se video podstrčilo do vysílání, na pozadí tomu dotyčnému sestříhali jeho speedruny atd 😃 O ty videa bych se klidně postaral já, musel bych mít ale audio (nebo i video s webkou) těch rozhovorů.

Nebo mě teď napadlo z těch všech nadělat jedno video s tím, že by se všem položili stejné otázky a jejich odpovědi se nastříhali do jednoho videa 😃 Jak řikám, o to video bych se postaral, jen to chce materiál.

EDIT: Pokud budete pro tak otazky vymyslime společně 😃 Já jsem pro to jedno sestříhaný video s tim že by bylo nejlepší se prostě natočit i s videem 😃 Když už video tak pořádný! 😃

WafuWafu likes this. 
  CPZCPZ

Ano, nápad a představa to byla pěkná ale jak jsem tušil, nikdo se k tomu nemá 😃 . Jestliže na webu máme že chceme zvýšit popularitu speedrunnů, hodilo by se videjko kde se to vysvětlí 😃

 
  WafuWafu

S těmi rozhovory souhlasím a klidně bych se na tom podílel. Hlavně bych v otázkách kladl důraz na to, aby to posluchači dalo ten dojem, že speedrun není nějaká nepřátelská soutěž, ale že naopak si lidi spíše pomáhají a pracují společně na zlepšení těch runů. Taky to, že není tak těžké se speedrunnerem stát, protože máme návody atd. (a ukázat třeba nějakou hru, která má zpracované docela dobře Resources / Guides). A taky jim nějak ukázat, že nemusí být "pro hráči", aby se naučili nějaký speedrun a nějakým způsobem ukázat, že některé hry jsou hodně jednoduché a může s nimi začít kdokoliv.

Taky by nebylo na škodu třeba vytvořit nějaké české návody. Vím, že to chce docela odhodlání, ale trochu bych počítal s tím, že mnoho lidí třeba mluvené angličtině nerozumí. Samozřejmě asi by nebylo zrovna příjemné dělat návod na 3+ hod. Mafii pro pár čechů, myslím tím spíše kratší hry s jednoduchými glitchy a málo věcmi, které by se daly pokazit.

Na další nápad mi asi řeknete, že mi clipnul mozek z hlavy, ale taky to zkusím. Věřím že většina čechů, co hrají hry, si koupili alespoň jednou Score / Level. Možná by nebylo na škodu projít, co za hry se s těmi časopisy rozdávaly, vybrat ty, které jsou vcelku známé a v ČR se dost hrály. Pár lidí by se je mohlo naučit a ukázat, ale zase je to časová investice, kterou by někdo, komu by se chtělo, musel udělat. Není to asi nutně něco, co přímo přiláká diváky, ale myslím si, že je to něco, co diváci rádi uvidí a můžou si říct, že to zkusí taky, což je méně pravděpodobné u toho, co nejspíše nikdy nehráli nebo neviděli.

A prozatím poslední nápad nějak bych diváky zkusil co nejvíce zapojit - ankety (které by třeba mohly dát runnerovi i úkol, kdyby to tak chtěl, např. "Kill the animals" / "Save the animals"), kladení otázek atd. Je to sice taková malá drobnost, ale myslím si, že když má dívák co dělat, kromě toho, že se jen kouká, tak ho to může trochu déle udržet se dívat.

To je zatím vše, co mě napadlo. Kdyby náhodou bylo v něčem potřeba asistence, na Discord serveru jsem pod stejným jménem, takže klidně napište, rád se budu podílet a pomáhat, když bude potřeba.

CPZCPZ likes this.