Forums  /  Czechoslovak Speedrun Team  /  Technické detaily ohledně CZSK Marathonu
  FuzimiFuzimi
(edited: )

Ani letos nebyl marathon bez obtíží. Výpadky zvuku, problémy s rozvrhem her a k tomu problémy typu "Nelze se připojit k (mixer.com) serveru". Po přečtení dotazníku, který jsme po každém vysílání posílali do chatu a zodpovězení několika otázek v posledním streamu, jsem se rozhodl to ještě jednou vše vypsat sem (přeci jenom hledat odpovědi v hodinu dlouhém streamu není moc idální).

Ohledně problému s připojením na servery jsem kontaktoval podporu Mixeru, takže aktuálně čekám na jejich vyjádření. Při té příležitosti jsem jich také zeptal, zdali by bylo možné mít nějaké "podkanály", na které bychom streamovali, a nemuseli tak používat naše osobní. To by nám také umožnilo zkontrolovat zvuk, obraz apod., aby mohl restreamer jenom přehodit kanály a stream by mohl pokračovat. Uvidíme, jak se k tomu Mixer.com vyjádří.

Druhou věcí bylo po každé hře stream vypnout, přepsat title a změnit hru na Twitchi, a poté stream opět zapnout, aby každý ze sledujících dostal upozornění, že se "něco děje". Tato varianta bohužel nepřichází v úvahu (tedy zatím) a to z jednoho důvodu (je jich více, ale to je teď jedno), a tím je Twitch (API). Po vypnutí streamu bychom museli čekat několik minut, než se stream skutečně ukončí, poté změnit název a hru, a doufat, že Twitch na změnu zareaguje po opětovném spuštění streamu. Něco takového by jenom prodloužilo čekaní diváku na streamu a nemáme jistotu, že výsledný záznam bude mít správný název. Každopádně vše, co jste na streamu viděli, bude k vidění na Youtube, jakmile se veškeré záznamy z Twitche zpracují.

K tomu jde ruku v ruce i rozvrh her. Bohužel skutečně nikdo z pořadatelů neovlivníme, kdy jaká hra skončí a jaká bude následovat. Samozřejmě bychom mohli nechat stream běžet klidně i 45 minut po poslední hře, než se rozvrh opět srovná, ale popravdě, bude někdo z diváku čekat? Je tomu prostě tak, nikdo s tím nic nezmůžeme.

Poslední věcí je poté nový obsah, kterých bychom mohli streamovat. Padaly návrhy jako "ukázka glitchů", live tutoriály, rozhovory apod. Něco takového do budoucna klidně může být, každopádně na to aktuálně máme malý počet diváků a sledujících, aby se něco takového skutečně "vyplatilo".

Uff, snad je to všechno. A ano, co se týče ko-komentování speedrunu, není problém, když si speedrunner někoho najde, a ten dotyčný za něj bude vše vysvětlovat. Někoho takového ale hledat, to už po nás nechtějte. 🙂

Závěrem bych chtěl ještě jednou poděkovat všem, kteří se letošního marathonu zúčastnili (ať už jako diváci nebo samotní účinkující). Byli jste super a těším se na další podobnou akci (a vyplňujte ten dotazník pořádně, kruci!)

"#DocelaSloh #SnadTamNeníMocChyb #CoolStoryBob #xd #dobrýýý"

PlayerGameSKPlayerGameSK, CorkysekCorkysek and SkizzieSkizzie like this.